Humor (Xhaja) Etj...

*Xhaja

Nje xhaje ishte ulur ne nje stol dhe po pinte duhan rreth tij vajten tre cuna te ri dhe i thone xhajes xhajo sa bejne nje edhe nje xhaja dy keta te hyfte ky dhe talleshin me xhajen.xhaja u thote djema more te keqen sa bejne dy edhe dy keta thone eh... po kater o xhaje po u hyfte ky bre ,eeeeh po nuk shkon o xhaje po me te shtytur oree djema.

*Polici ne farmaci

Nje polic hyn ne farmaci dhe i thote farmacistes qe ti bej nje byrek me spinaq. Farmacistja habitet dhe mundohet ta sqaroje se eshte farmaci dhe jo fastfood. por policit nuk i mbushet mendja. Atehere farmacistja merr komisariatin ne telefon per te folur me shefin.I thote qe ka ardhur nje polic dhe kerkon byrek me spinaq kur ajo eshte farmaci. shefi i pergjigjeto nuk pate me spinaq beja me gjize se polic eshte.

*Nastradini

Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise. Ky nga nervat pastaj  shkoi ne xhami dhe e mori deren.E ndal roja dhe e pyt:ku po e con deren ereeee?
E Nastradini ja kthen:- ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time do e kthej deren e xhamis. 

*Nastradini dhe e Ema

Nje dite vere mamaja po pastronte shtepine. duke pastruar ajo hedh nga dritaria objekte te vjetra. mer bufen dhe hedh nga dritaria. vjen nastradini me vrap dhe thote: mami mami cfare ndodhi. mami u pergjigj: asgje shpirt, hodha bufen e vjeter. pas 10 minutash mamaja hedh nga dritaria televizorin. vjen nastradini prap me vrap dhe thote: mami cfare ndodhi? asgje zemer hodha televizorin se ishte vjetruar........... pas disa minutash mamaja degjo nje zhurme nga dhoma e nastradinit. Shkon me vrap dhe e pyet nastradin cfare ndodhi?
asgje mami asgje hodha gjyshen se ishte vjeteruar... 


*Air codition

Qarkullonte autobusi plot me shqipetare, kur papritmas i tha njeri shoferit: Ore leshoje ate air codition (klimatizimin), ndersa nje tjeter nderhy dhe tha : mjaft ore me keto kenge te huaja, leshoje nje shqip tani... 

*Ne portin e Shengjinit arriti nje anije e hauaj
punojsit e portit iu afruan dhe i thonin marinarit
(o marinar hidh spirancat, o marinar hidh spirancat) gjith ato here, po marinari shkret nuk kuptonte shqip...!!
I degjon dretori i portit,gjith ato zhurma dhe u shkon aty, ca keni mer pse spunoni,??
Punonjesit e portit i shpjegojn situaten, dhe nderkoh drejtoi i portit mer ne dor situaten te zgjidh ceshtjen e vazhdon te flasi ne anglisht me ato pak fjal qe dinte,e i thote (AAAAAAAAAOOO where are you from?) marinari
i shkrete u gzu tha shyqyr qe me kuptoi i rob zot ktu mor daj....
Pasi e pa drejtori qe marinarit i buzeqeshi mustaku dhe i ktheu pergjigje,..i kthehet marinarit pa kuptu se ca po i thoshte (PO HIDHE PRA MOOO ATE M** SPIRANCE SE NA CAVE B***** ) ne shqip

=====================

Ishte nje here nje hajdut  i cili skishte len gje pa be, kishte thy plackit rremby bile bile ja kishte mar kafshaten e bukes dhe fukarait.. Dikur kti keqberesit i kishte i vran ne shpirt kjo qe kishte be dhe mendonte se cfar te bente .. dhe i shkon mendja te shkoje dhe te rrefehet ke prifti .. shkon ke prifti dhe i thot o prift un ka ber mekate kam ber kshu e kam be ashtu... prifti per te mire
e per te len ne paqe koshiencene tij i thot ne regull o bir ik ne paqe se zoti ti ka fal te gjith por ama me mend ne koke dhe per mire mendotashi e mbrapa.
Doli nga kisha e mendjen e kishte ke ajo qe prifti i tha:- zoti ti ka fal te gjith ...euuu si mi ka fal tera... ik e ik e mendja i shkoi ke ajo kutia ku besimtaret hedhin parate. 
Nje her dy her prifti shkonte te merte parate dhe nuk gjente leke ne kuti.. e prifti cuditej kush do fute durt ne shtepine e zotit e mendja i shkon ke aj hajduti, i cili e kishte ber ves dhe i vinte shpesh ke kisha.
Heres tjeter prifti i fshihet pas kryqit ku ishte dhe zonja e bekuar me jezusin sepse e pa qe po i vinte.
Vjen ky hajduti dhe ulet ne gjunj para kryqit, por dicka kishte be si ves ky hajduti qe perpara se te merte paret thoshte me ze a ti mar ato para o zonja e bekuar.. e thoshte me mendje meri meri..e keshtu ky hajduti u ul ne gjunj sic thashe dhe tha o ZONJA E BEKUAR A TI MAR ATO PARA QE KA KUTIA ..:- Prifti pas kryqit e degjoi dhe i tha: - Jo Jo MOS I MER.. Ky hajduti ngriti koken dhe tha :- Mos ha muti ti krisht....... Hahaha Hahaha Hahaha

Search site

WwW.BLero-Ku.Tk © 2010

ToPoJaNi.Tk KuKeSi.JimBo.CoM Klikoni Këtu Të Bëni (Blero-Ku.Tk) Faqe Startuese © Copyright 2010 All Right Reserved